ریزش مو یکی از عمده ترین مشکلات افراد به خصوص در دوران جوانی یا میانسالی می باشد.

هضم این موضوع ممکن است برای جوان ها بسیار مشکل تر از سایر افراد باشد; افرادی که موهای خود را از دست می دهند، جاذبه کمتری نسبت به سایر افراد داشته و این موضوع در جوانی بسیار آزار دهنده می باشد.

روش های بسیار مختلفی از سوی پزشکان برای درمان ریزش مو معرفی شده و هر کدام از این روش ها می توانند برای عده ای مناسب و برای برخی از افراد نیز نامناسب باشد.

یکی از این روش ها کاشت مو به وسیله سلول های بنیادی است; با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد در این باره با دکتر محمد علی نیلفروش زاده; متخصص پوست و مو،دبیر انجمن متخصصین پوست ایران ورئیس مرکز تحقیقات سلول های بنیادی گفت و گو کرده است.
وی در این باره می گوید : مطالعات متعددی نیاز به سلول های چربی نابالغ در پرولیفراسیون سلولهای بنیادی Bulge مو را در ایجاد فاز آناژن سیکل مو نشان داده اند.
دکتر نیلفروش زاده ادامه داد : سلول های بنیادی مشتق از بافت چربی علاوه بر پروژنیتور های بافت چربی و فاکتورهای رشد مترشحه توسط سلول های چربی بالغ در ترمیم بافت و نئوژنز عروقی نیز کمک می کند.
دبیر انجمن متخصصین پوست ایران بیان کرد : امروزه هنوز هیچ پروتکل شناخته شده ای PRP در ترمیم بافت پس از کاشت مو به ویژه در باز سازی شبکه عروقی اصلی پس از عمل و پروسه ترمیم نداریم.
وی ابراز داشت : درمطالعه انجام شده توسط محققان نتایج نشان داد درمان ترکیبی اثرات ریزش موی ارثی را بطور موثرتری از روش PRP تنها بهبود می بخشند و همچنین بر نقش ترکیبی پی آر پی و SVF در یک جلسه در درمان موثرتر ریزش آندروژنتیک تاکید شده است و ..