PRP

shutterstock_1285249030-min

Platet reach plasma prp

این روش بر گرفته از مخفف جمله پلاسمای غنی شده از پلاکت می باشد .

ما پلاکت ها به عنوان یکی از فاکتورهای انعقاد خون می شناسیم اما این پلاکت های کوچک فاکتور های زیادی از جمله فاکتور های رشدرا در خود حمل می کنند .

پلاکت ها توسط کیت های مخصوص در دستگاه سانتریفیوژ جدا سازی می شوند . استفاده از کیت استاندارد ، انتخاب دور و سرعت مناسب و نحوه جداسازی در نتیجه این روش بسیار بسیار حائز اهمیت است .

پلاکت های جدا سازی شده بعد از فعال شدن در هر نقطه ای که تزریق شوند باعث رشد و تکثیر سلول های آن منطقه می شوند اما روی پوست سر نمی توانند باعث رشد و  تکثیر سلول های آن منطقه می شوند اما روی پوست سر نمی توانند باعث تکثیر فولیکول ها و ریشه بشوند، با روش میکرو آنژیوژنز یعنی افزایش تعداد مویرگ ها باعث افزایش جریان خون در پوست می شود بنابراین ، از غذایی که میل میکنیم یا قرص ویتامینی که مصرف می کنیم واحد بیشتری از املاح و ویتامین ها و حتی اکسیژن به موها می رسد. این مورد باعث می شود موهایی که به علت کمبود خون رسانی، ویتامین و املاح و ریخته و یا فاز استراحتشان طولانی شده است و به شرط وجود فولیکول زنده دوباره رشد بکند.

تمام افرادی که در دسته ریزش موی برگشت پذیر قرار دارند از این روش نتایج بسیار خوبی خواهند گرفت .

 • زمان انجام این روش حدود ۱۵ دقیقه می باشد.
 • پلاسمای غنی شده در فرودرم پوست به فاصله های منظمی باید تزریق شود
 • در صورتی که ریزش مو در کل سر می باشد بهتر است بیشتر حجم در قسمت جلو و مقدار کمتری هم حتما به قسمت های پشت سر تزریق شود .
 • نتایج اولین جلسه  prp بعد از ۳ماه مشخص می شود.
 • تعداد جلسات برای درمان سه بار در سال و برای نگهداری سالی یک بار می باشد. در هر حال حتی بایک جلسه prp به روش درست هم سه ماه بعد تغیراتی مشاهده می شود.
 • دومین جلسه به فاصله یک ماه از جلسه اول و سومین جلسه به فاصله سه ماه از جلسه دوم انجام می شود( البته در کیس های متفاوت بر اساس شرایط تعداد و زمان جلسات ممکن است متفاوت باشد)

نکاتی که قبل ازprp  باید رعایت شود:

 1. از مصرف غذاهای چرب حدود ۱۲ ساعت بعد خودداری کنید.
 2. در صورتی که بیماری خواص دارید اطلاع بدید حدود یک ساعت قبل ۱عدد قرص مسکن میل کنید.
 3. قبل از انجام دوش بگیرید .
 4. ناشتا نباشید.
 5. در صورتی که سابقه افت فشار در زمان خون گیری دارید حتما اطلاع بدید.

نکاتی که بعد از prp باید انجام شود

 1. تا ۱۲ساعت دوش نگیرید
 2. در صورتی که شبیه احساس درد داشتید مسکن میل کنید.
 3. رنگ کردن موها تا ۲۴ساعت ممنوع است.
 4. پوست خود را ماساژ ندهید و از خارج اجتناب کنید.